top
logo
LatvianRussian (CIS)

Iesakām

constructionworkers Zini darba tiesības! Esi drošs!


LCA raksti
Ģenerālvienošanās virzība PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 29 marts 2018 10:47

 

 

Ģenerālvienošanās virzība, ar projekta „Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības divpusējā sociālā dialoga attīstība labāka tiesiskā regulējuma izstrādē uzņēmējdarbības vides sakārtošanai” Nr. 3.4.2.2/16/I/002 atbalstu.
Skaties ziņu pirmo sižetu: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/27.03.2018-segodnja-vecherom.id126961/

 
 
Ģenerālvienošanās virzība PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 29 marts 2018 10:41

Ģenerālvienošanās virzība, ar projekta „Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības divpusējā sociālā dialoga attīstība labāka tiesiskā regulējuma izstrādē uzņēmējdarbības vides sakārtošanai” Nr. 3.4.2.2/16/I/002 atbalstu.

Skaties 27. marta LNT ziņu otro sižetu (no 04:46).

 

Skaties 27. marta LNT ziņu otro sižetu (no 04:46).

 
Tavs CV PDF Drukāt E-pasts
Otrdiena, 13 marts 2018 10:56

Karjeras izaugsmei nepieciešams izcils dzīvesgājuma apraksts (CV), tamdēļ Latvijas Celtnieku arodbiedrība saviem biedriem piedāvā saņemt konsultāciju par karjeras apraksta izveidi pie karjeras izaugsmes veicinātājas, VIP CV vadītājas Rudītes Nīcales.

Atlaidi saņemsiet uzrādot LCA biedra karti.

 
LBAS darba tiesību forumā PDF Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 18 decembris 2017 12:11

Atskats uz 9. novembrī notikušo LBAS darba tiesību forumā – par Darba likuma grozījumiem, koplīguma piemērošanu un darba samaksas sistēmām - apspriestajiem tematiem. Konferencē tika stāstīts pat LBAS uzsākto projektu "Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības divpusējā sociālā dialoga attīstība labāka tiesiskā regulējuma izstrādē uzņēmējdarbības vides sakārtošanai", kurā viens no partneriem ir LCA.
Konferences panelī runāja arī LCA valdes loceklis Mārtiņš Dunskis par ģenerālvienošanās slēgšanas procesu un izaicinājumiem. Pilnu rakstu atradīsiet, sekojot saitei.

 
Nozaru koplīgums – kvalitātes zīme PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 14 decembris 2017 09:56

Eiropas Sociālā fonda projekta “Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības divpusējā sociālā dialoga attīstība labāka tiesiskā regulējuma izstrādē uzņēmējdarbības vides sakārtošanai” Nr.3.4.2.2/16/I/002 ietvaros
LDDK un LBAS aicina izvērtēt nozaru koplīgumu
noslēgšanas iespējas

Kā sekmēt nozaru darba devēju un darba ņēmēju abpusēju sadarbību? Kā būtiski uzlabot darba apstākļus? Kādas ir nozares koplīguma priekšrocības un izaicinājumi? Par šiem un citiem jautājumiem sociālie partneri – Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) – piektdien, 15. decembrī, aicina diskutēt ekspertus, uzņēmējus, politikas un valsts iestāžu pārstāvjus.
Konference "Nozaru koplīgums – kvalitātes zīme" no plkst. 9.00 līdz 13.00 norisināsies ALTUM konferenču zālē, Rīgā, Doma laukumā 4. Piedalīties aicināti publiskās pārvaldes, uzņēmēju, nevalstisko organizāciju, sociālo partneru un mediju pārstāvji.
LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: "Vēlamies aktualizēt pozitīvo pieredzi, ko var sniegt koplīgums nozares līmenī, lai veicinātu ekonomisko attīstību. Nozaru ģenerālvienošanās ir izplatīta ES un īpaši Skandināvijas valstīs, kur sociālais dialogs nozaru līmenī ir ļoti attīstīts. Sekojot citu valstu piemēriem, vēlamies palīdzēt sakārtot uzņēmējdarbības vidi Latvijā nozaru līmenī, sekmējot nozaru darba devēju un darba ņēmēju abpusēju sadarbību."
Uz priekšrocībām norāda arī LBAS priekšsēdētājs Egils Baldzēns: "Nozares ģenerālvienošanās ir visām pusēm izdevīgs instruments. Tas būtiski paaugstinās minimālo darba samaksu nozarē un sociālās garantijas darbiniekiem. Nozares ģenerālvienošanās būtiski samazinās ēnu ekonomiku un rezultātā padarīs godīgāku konkurētspēju starp darba devējiem un uzlabos nozaru prestižu. Visbeidzot valstij un pašvaldībām nozares ģenerālvienošanās nozīmē ekonomikas ilgtspējīgu attīstību un nepieciešamās iemaksas budžetā."
Latvijā nozaru koplīgumi atsevišķās nozarēs ir bijuši un pašlaik pastāv – tos noslēguši, piemēram, dzelzceļa un būvmateriālu ražošanas nozaru darba devēji un arodbiedrības.

 
« SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas »

2 lapa no 38

Mūsu partneri


bottom

Designed by Eif