top
logo
LatvianRussian (CIS)

Iesakām

constructionworkers Zini darba tiesības! Esi drošs!


LCA raksti
18. maija jaunumi PDF Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 21 maijs 2018 15:38

18. maijā Latvijas Celtnieku arodbiedrības 7. kongresā tika mainīts arodbiedrības nosaukums uz Latvijas Būvniecības nozares arodbiedrību (LBNA) un ievēlēta jauna LBNA priekšsēdētāja Ieva Gretere un viņas vietnieks Mārtiņš Dunskis. LBNA valdē tika ievēlēti (foto no kreisās puses): Jevgeņijs Servuts, Mārtiņš Dunskis, Ieva Gretere, Zanda Strogonova un Evija Kirika.
LBNA turpinās pārstāvēt savu biedru intereses individuāli, uzņēmuma un nozares līmenī!

 
LCA 7. kongres/konference PDF Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 21 maijs 2018 15:33
Svarīgi atminēties, ka process, kurā šobrīd ir iesaistīta LCA, mums nav jauns, jo LCA jau ir slēgusi vairākas ģenerālvienošanās. 1998. gadā LCA bija noslēgusi ģenerālvienošanos ar Latvijas Būvnieku asociāciju, kura tika pagarināta vairākas reizes, līdz pat 2009. gadam. Šī ģenerālvienošanās attiecās tikai uz Latvijas Būvnieku asociācijas biedriem un noteica konkrētas stundas tarifa likmi darbiniekiem.
Lasīt tālāk...
 
Parakstīta ģenerālvienošanās PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 10 maijs 2018 11:36

Šodien, 10. maijā Latvijas Celtnieku arodbiedrība kopā ar būvniecības nozares darba devēju organizācijām un darba devējiem uzsāka parakstīt Būvniecības nozares ģenerālvienošanos. LCA jau 28 gadus apvieno būvniecībā un būvmateriālu ražošanā strādājošos. Šai laikā ir noslēgtas 9 ģenerālvienošanās, bet šī būs pirmā, kas attieksies uz visu nozari, regulējot darba samaksu. Ieguvumi darbiniekiem būs minimālās algas noteikšana 780,00 eiro apmērā un 5% piemaksa par profesionālo kvalifikāciju.
Šajā svinīgajā dienā sakām paldies Latvijas Būvuzņēmēju partnerībai, Latvijas Būvnieku asociācijai, Latvijas Ceļu būvētājam un 130 uzņēmumiem, kas parakstīja ģenerālvienošanos un ar saviem darbiem apliecināja vēlmi celt Latvijas Būvniecības nozari:

Akciju sabiedrība "CEĻU PĀRVALDE"
Akciju sabiedrība "LATVIJAS TILTI"
AS "LNK Industries"
AS RERE Grupa

...

Lasīt tālāk...
 
Ģenerālvienošanās projekts PDF Drukāt E-pasts
Trešdiena, 02 maijs 2018 07:55
Latvijas Celtnieku arodbiedrība kopā ar darba devēju organizācijām divus gadus ir strādājusi pie ģenerālvienošanās slēgšanas nozarē. Ar, mērķi, celt minimālo algu nozarē! Šodien Latvijas Republikas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” ir publicēts būvniecības nozares darba koplīguma (ģenerālvienošanās) projekts. LCA aicina iesniegt priekšlikumus attiecībā uz ģenerālvienošanās projektu, tos sūtot uz e-pasta adresi:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu
Ģenerālvienošanos ir plānots sākt parakstīt 10. maijā un turpināt, līdz tiks sasniegts darba likuma 18. panta ceturtās daļas kritērijs par nozares apgrozījumu, lai tā būtu vispārsaistoša.
Ģenerālvienošanās publikācija “Latvijas Vēstnesis”:https://www.vestnesis.lv/op/2018/86.DA4 
 
DELFI par ģenerālvienošanos PDF Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 29 marts 2018 10:52

“Savukārt Latvijas Celtnieku arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Jevgeņijs Servuts uzsver, ka vienošanās par augstāku minimālo darba algu liecina par attieksmes maiņu būvniecības nozarē. "Tādējādi būtiski samazinot algu dempinga "šķēri", nozare skaidri novelk sarkano līniju, zem kuras apņemas nenoslīdēt! Šis solis parāda, ka būvniecībā nodarbinātie ir vērtība, kurus atbilstoši ir jāatalgo. Piemaksa par iegūtu profesionālo kvalifikāciju dos stimulu šobrīd nozarē strādājošajiem ārpus formālās izglītības ceļā apliecināt savu kvalifikāciju un dos pozitīvu signālu jauniešiem iesaistīties nozarē. LCA ieskatā šī ir drosmīga nozares rīcība, ko tā veic savstarpēji sadarbojoties darba devējiem un arodbiedrībai, tādējādi parādot savu gatavību patstāvīgai izaugsmei," sacīja Servuts.”

Iepazīties ar pinu rakstu.

 
« SākumsIepriekšējā12345678910NākamāBeigas »

1 lapa no 38

Mūsu partneri


bottom

Designed by Eif